Autobusų stotis: +370 464 11 547

Pranešimams: +370 46 30 30 30

Gedimų registracija: +370 650 67 777

Švaresniam uostamiesčio orui – pušynėlis šalia „Klaipėdos paslaugų“ teritorijos

Europos judumo savaitė, diena be automobilio ir kitos panašios akcijos mums primena, kad turėtume kuo rečiau naudotis iškastiniu kuru varomomis transporto priemonėmis ir daugiau judėti pėsčiomis, dviračiais, bei keisti savo įpročius, kad sumažintume planetos taršą.

O ką dėl švaresnio pasaulio gali padaryti didžiosios keleivinio transporto bendrovės? Juk kažkas turi nuvežti žmones autobusais į darbą, mokymo įstaigas ar kitą miestą. 

„Viešasis transportas yra mažiausia blogybė iš visų motorinio transporto kelionės būdų. Kai autobusu vienu metu važiuoja keliasdešimt keleivių, oro tarša ar šiltnamio efektas keleriopai mažesnis, lyginant su tarša, kurią sukeltų tie patys žmonės važiuodami savo automobiliais“, – argumentavo Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos paslaugos“ generalinis direktorius.

Apie ekologiškas transporto priemones didžiausia Vakarų Lietuvos keleivinio transporto bendrovė pradėjo galvoti kone prieš 20 metų.

Dar 2006-aisiais uostamiesčio gatvėmis pradėjo riedėti suslėgtas gamtines dujas naudojantys autobusai. Šia ekologiška naujove Klaipėda aplenkė visus likusius šalies miestus. Pirmieji elektra varomi didieji autobusai irgi pirmiausia pasirodė Klaipėdos gatvėse. O šiemet „Klaipėdos paslaugos“ žengė dar vieną žingsnį tvaresnės aplinkos kryptimi: vietoj iškastinio kuro – gamtinių dujų – ėmė naudoti biometaną, išgautą iš pūdomų biologiškai skaidžių atliekų.

„Šiuo metu iš Klaipėdoje dirbančių mūsų bendrovės autobusų maždaug 65 proc. yra ekologiški – dujiniai ir varomi elektra. O ateities perspektyva ir mūsų vienintelio akcininko – Klaipėdos miesto savivaldybės – lūkesčiai aiškūs: likusius dyzelinius autobusus pakeisti elektriniais, ir tai galėtų įvykti jau kitąmet“, – pasakojo V. Ramanauskas.

Sistemingai investuodama į ekologišką transportą UAB „Klaipėdos paslaugos“ neatsisako ir simbolinių akcijų, prisidedančių prie klimato kaitos problemų mažinimo. Minint Europos judumo savaitę bendrovės kolektyvas prie įvažiavimo į „Klaipėdos paslaugos“ teritoriją pasodino pušų giraitę. 

„Pakvietėm darbuotojus, kas nori ir gali, pasodinti keliasdešimt medelių, prisidedant prie visame pasaulyje vykstančių ekologinių akcijų. Patyrėme kartu gerų emocijų ir turėsime palikimą – nedidelį miškelį, kuris džiugins mūsų darbuotojų ir kaimynų akis, skleis gaivų aromatą ir švarins Klaipėdos orą“, – bendru darbu džiaugėsi UAB „Klaipėdos paslaugos“ generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas.

UAB „Klaipėdos paslaugos"

Garažų g. 2, 92101, Klaipėda

Įmonės kodas: 140033557

PVM mokėtojo kodas: LT400892610

Duomenys apie bendrovę kaupiami ir saugomi Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre